Irgalommal szolgálva

2016. március 02., címkék: bethesda, bencze jános, dizseri-díj, reformátusok lapja

Tizenkettedszer adták át a Bethesda Gyermekkórház fiatalon elhunyt főigazgatója, Dizseri Tamás emlékére alapított szeretetszolgálati díjat a budapesti Hold utcai református templomban február 28-án. A református egyház, a Dunamelléki Egyházkerület, a Hold Utcai Egyházközség Protestáns Fóruma és a Bethesda Gyermekkórház által alapított díjat idén Bencze Já­nos lelkipásztor, a kórház diakóniai igaz­gatója, a Bethesda Kórház Alapítvány titkára vette át.

Gyógyító biztonság

2015. november 25., címkék: bethesda gyermekkórház, interjú, bethesda, anyák háza, bencze jános

Múlt héten adták át a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza szomszédságában kialakított Anyák házát. Ez az épületszárny komoly segítséget biztosít a gyógyuló gyermekeknek és családtagjaiknak, nyugalmas környezetet nyújtva a pihenéshez. A kezdeményezésről, a megvalósuláshoz vezető útról és a benne rejlő lehetőségekről beszélgettünk a projekt gazdájával, Bencze Jánossal, a Bethesda Gyermekkórház diakóniai igazgatójával.